0

8 th FAI World Paramotor Championships

Jeszcze nie do końca ochłonęliśmy po Slalomowych Mistrzostwach Europy , a już przed nami nowe wyzwanie, VIII Motoparalotniowe Mistrzostwa Świata, które w dniach 9-16 sierpnia odbywać się będą w miejscowości Matkopuszta na Węgrzech.

Zapowiada się wielka impreza. Po 9 latach ( ostatnio w 2005 roku we Francji) nasze Mistrzostwa zostały połączone z Mikrolotowymi Mistrzostwami Świata, czyli latają również z nami motolotnie, samoloty ULM oraz wiatrakowce. Na chwilę obecną zostało zgłoszonych w klasie motoparalotni 97 „erkraftów” z tego 19 z Polski ( 26 zawodników), oraz 41 załóg w klasie mikrolotów w tym 9 z Polski (16 zawodników). Wygląda na to że, będziemy najliczniejszą reprezentacją. Miejmy nadzieję że, ilość przełoży się na jakość zdobytego kruszcu. A teraz kto nas reprezentuje i w jakich klasach:

Motoparalotnie:
PF1 – Kamil Mańkowski, Jacek Ciszkowski, Andrzej Malkusz, Paweł Kozarzewski, Piotr Ficek, Andrzej Bury
PL1 – Tomek Dembczyński, Piotr Geło, Wojciech Panas, Wojciech Bógdał, Marcin Krakowiak, Krzysztof Romicki.
Klasa PF2 – załogi – Ryszard Żygadło z Barbarą Grzegorczyk oraz Norbert Nowicki z Grzegorzem Roszkowskim.
Klasa PL2 – załogi – Tomasz Krzysztof z Ireneuszem Wątroba, Jarosław Balcerzewski z Magdaleną Kłoss, Piotr Krupa i Agnieszka Krupa, Marek Barczyński z Violettą Bara, Daniel Walkowiak i Roman Walkowiak.

Mikroloty:
WL1– Roman Wawrzyniak, Henryk Orwat
WL2 – załogi- Piotr Pieszyński i Jacek Pudlarz, Romuald Ruks i Kajetan Ruks oraz Przemek Jurkiewicz i Dominika Jurkiewicz.
AL2 – załogi- Jakub Nawrocki i Robert Hawraj, Mieczysław Szurgot i Maciej Rudnicki, Darek i Sylwia Kędzierscy oraz Krzysztof i Agnieszka Jurkiewicz.

Od zeszłego tygodnia załogi zjeżdżają się i zlatują na lotnisko Mistrzostw. Z informacji, które dotarły do nas od obecnych już tam Andrzeja i Kamila, wszystko wygląda jak najlepiej , lotnisko jest dobrze przygotowane, zaplecze socjalne również.
Od 6 sierpnia zaczyna się oficjalny trening. 8 sierpnia będzie rejestracja zawodników. Otwarcie Mistrzostw odbędzie się w sobotę 9 sierpnia.

Więcej informacji można uzyskać na stronie organizatora http://wmc-wpc2014.hu/ oraz na FB organizatora https://www.facebook.com/pages/World-Paramotor-Championship-2014-Hungary

Oczywiście bieżące i najciekawsze relacje z przebiegu zawodów będzie można przeczytać na FB Paramotor Team Poland

Jak zwykle oczekujemy „dopingu” od naszych fanów.
Trzymajcie za nas kciuki, obiecujemy że, bez medali nie wracamy.

Adam Paska
Trener KN