1

I EPSC – kolejny sukces !!!

To były wyjątkowe zawody. Organizatorzy bardzo pozytywnie zaskoczyli nas przepięknym gestem by dedykować te I Motoparalotniowe Slalomowe Mistrzostwa Europy naszemu mistrzowi Grzesiowi Krzyżanowskiemu. Dziś odbyły się finałowe konkurencje tych mistrzostw, było bardzo emocjonująco. Transmisja na żywo niestety nie została uruchomiona, ale na bieżąco informacje przekazywane były na facebooku organizatora.

Przypomnijmy, że do wczoraj wiedzieliśmy, że mamy pewne 2 medale: klasyfikacja narodowościowa oraz sztafeta PF1. Dzisiejszego poranka odbyły się finały w klasach PL1 i PF1. Zacznijmy od PL1, Wojtek Bógdał – przypomnijmy 6-ty pilot zeszłorocznych Slalomowych Mistrzostw Świata – wygrał wszystkie kwalifikacje w swojej klasie. W finałach pokazał kunszt swojego pilotażu i w pięknym stylu deklasując innych rywali zdobył tytuł I-go Motoparalotniowego Slalomowego Mistrza Europy w klasie PL1. Mamy więc kolejny złoty medal. Oprócz Wojtka w klasie wózków (PL1) mamy jeszcze jednego świetnego pilota – Krzysia Romickiego, który w kwalifikacjach miał lepsze i gorsze przeloty ale ostatecznie zakwalifikował się na 3 miejscu. Krzysiek zrobił prezent sobie i nam, w kwalifikacjach nie powiedział swojego ostatniego słowa i w finałach uplasował się na 2 miejscu tuż za Wojtkiem co dał mu tytuł I Motoparalotniowego Slalomowego vice Mistrza Europy – mamy zatem 2 medale w klasie PL1, złoto i srebro. Brąz wywalczył Frederic Mallard z Francji. Po finałach PL-ek przyszedł czas na finały PF1. Podczas tych półfinałów i finałów podobnie jak w zeszłym roku emocje sięgały zenitu. Nie tylko na lotnisku ale również na łączach telefonicznych i internetowych gdzie przekazywane były czasy poszczególnych przelotów. Nasi piloci nie zawiedli nas, Marcin Bernat, Piotr Ficek, Marek Furtak, Kamil Mańkowski, Andrzej Malkusz pewnie zakwalifikowali się do 1/8 finałów. Mamy więc w najlepszej 8-ce 5 naszych pilotów. Kolejne przeloty wyłaniają najlepszą 4-kę.  Marcin Bernat uzyskuje najlepszy czas i wchodzi do 1/4 finałów, do 4-ki wchodzi również Piotr Ficek. Mamy więc w finałach 2 Polaków: Ficka oraz Bernata oraz 2 Francuzów: Mateosa i Penone’a. Marcin w przelocie finałowy leci bardzo szybko ale zabrakło mu trochę szczęścia i nie udaje mu się zamknąć czasu. Jest czwarty, Alexander Mateos plasuje się na 3 miejscu. Duży finał rozgrywa się między Fickiem a Penone. Piotrek również nie ma szczęścia w swoim przelocie i myli trasę slalomu. Jeremy Penone I Motoparalotniowym Slalomowym Mistrzem Europy, Piotr Ficek I Motoparalotniowym Slalomowym vice Mistrzem Europy. W pierwszej 7-ce najlepszych pilotów tych Mistrzostw aż 5 polaków. Cieszy nasz fakt, że każdy z tych 5 pilotów mógł wywalczyć tytuł mistrza, różnice w czasach były bardzo niewielkie.
Podsumujmy więc nasz dorobek medalowy: wywalczyliśmy 2 złote medale oraz 3 srebrne:

ZŁOTO
– Klasyfikacja Narodowościowa
– Wojtek Bógdał PL1

SREBRO
– Krzysztof Romicki PL1
– Piotr Ficek PF1
– SZTAFETA PF1 (Mańkowski, Ficek, Malkusz)

Czekamy na ceremonię zakończenia mistrzostw, która odbędzie się dziś o godz. 18. I tym razem Mazurek Dąbrowskiego zabrzmi 2 razy. Dziękujemy wszystkim naszym kibicom, którzy wierzyli w nas do końca i trzymali za nas kciuki. Świadomość tego, że jesteście z nami dodawała nam skrzydeł a wyniki to potwierdziły. Za 1,5 tyg wyjeżdżamy na VIII Klasyczne Mistrzostwa Świata na Węgry – mamy nadzieję, że tam też będziecie z nami.