0

Aeroklub Polski zakupił skrzydła dla Kadry Narodowej PPG !!!

SnakeW ramach dotacji sprzętowej z Ministerstwa Sportu i Turystyki , Aeroklub Polski uzyskał dofinansowanie na zakup 5 skrzydeł oraz 4 pylonów dla Mikrolotowej Kadry Narodowej PPG. Otrzymaliśmy już pierwsze z zamawianych skrzydeł, to najnowsze „dziecko” firmy Dudek Paragliders Snake 16.
W ubiegłą niedzielę na lotnisku Aeroklubu Radomskiego przy -10 stopniach mrozu, mieliśmy okazję sprawdzić tą nową konstrukcję. Testowe loty wykonywali: Grzegorz Krzyżanowski, Marcin Bernat, Marian Drężek i Marek Pioterczak .


Snake to zwinny i szybki wąż.
Pomimo dużych różnic masy startowej pilotów oraz mocy ich silników, skrzydło wzbudziło entuzjazm swoim zachowaniem u wszystkich. Snake to Formuła 1, ma bardzo dużą prędkość i pozwala na szybkie i precyzyjne zakręty. Skrzydło ma krótkie drogi sterowania i „chodzi pod ręką”. Snake ma po raz pierwszy seryjnie zastosowany system połączenia speed’a z trymerami, co powoduje jego bardzo dużą efektywność i wprost „błyskawiczne” przyspieszenia.

Snake

Snake

IMG_2883

Skrzydło na pewno nie jest dla niedoświadczonych pilotów, ale pierwsze wrażenia sugerują jak zwykle w konstrukcjach firmy Dudek wysokie bezpieczeństwo pasywne konstrukcji. Proponuję obejrzeć film z treningu i zwrócić uwagę jak Snake reaguje przy klapach .

W najbliższym czasie powinny dotrzeć do nas kolejne egzemplarze w innych rozmiarach, niedługo również otrzymamy nowe 12 metrowe pylony z logo MSiT oraz Aeroklubu Polskiego.

Bardzo dziękujemy Zarządowi Aeroklubu Polskiego, za tak cenne wsparcie naszej Kadry. Teraz naszym zadaniem będzie udowodnić podczas I Slalomowych Mistrzostw Świata, które odbędą się we Francji we wrześniu, że inwestycja ta była opłacalna. Zanim jednak tam pojedziemy czeka nas bardzo dużo pracy, oby pogoda w tym roku była łaskawa i pozwoliła nam jak najszybciej rozpocząć treningi.
Zapraszamy do obejrzenia filmu oraz zdjęć z treningu.

Adam Paska
TMKN PPG