0

Cumulusy 2017 – Lotnicze Oskary 2017 rozdane

W minioną sobotę  17 lutego w Hotelu Airport Okęcie odbyła się już trzecia uroczysta gala Cumulusy 2017 – plebiscytu na 10 najlepszych polskich sportowców lotniczych 2017 roku. Podobnie jak w poprzednich latach organizatorem plebiscytu był Air Sports Promotion. To już kolejna edycja Cumulusów, w której nasi piloci walczyli o statuetki Lotniczych Oskarów oraz najwyższe lokaty.
W tym roku podobnie jak w poprzednich edycjach plebiscyt został zdominowany przez pilotów Motoparalotniowej Kadry Narodowej.

Statuetkę Złotego Cumulusa 2017 wywalczyła załoga PL2 – Adam Pupek i Piotr Kozikowski, na drugim miejscu uplasował się również pilot naszego teamu Wojciech Panas – latający w klasie PL1 Statuetkę Srebrnego Cumulusa odebrał z rąk aktora Macieja Zakościelnego. Trzecie miejsce i statuetkę Brązowego Cumulusa wywalczył Leszek Małamyga, tuż za podium na 4 miejscu uplasował się kolejny pilot naszego zespołu – Jacek Ciszkowski – latający w klasie PF1.
Pozostałe miejsca wyglądały następująco:
5. miejsce – Alojzy Dernbach, Klaudia Laskowska
6. miejsce – Andrzej Sołtyk
7. miejsce – Arkadiusz Iwański
8. miejsce – Sebastian Kawa
9. miejsce – Mirosław Wrześniewski
10. miejsce – Krzysztof Skrętowicz

Do Cumulusów 2017 nominowano również Wojciecha Bógdała i Marcina Bernata, którzy nie zakwalifikowali się do finałowej 15-tki.
Tegoroczna edycja plebiscytu to również nowa specjalna kategoria Cumulus Extreme – specjalna statuetka Lotniczego Oskara dla pilota lub załogi za wyjątkowy, spektakularny i ekstremalny wyczyn lotniczy w sezonie 2017 trafiła również do naszych pilotów: Paweł „Lojak” Kozarzewski oraz Marcin Krakowiak za pionierski lot motoparalotniami wewnątrz stadionu PGE Narodowy. Wirtualnie nagrodę przekazał znany polski bramkarz Jerzy Dudek.

Nagrodę specjalną – statuetkę Złotego Cumulusa 2017 z diamentem za wybitne sukcesy sportowe otrzymał Sebastian Kawa, ponadto Polską Agencję Żeglugi Powietrznej uhonorowano nagrodą dla promotora Sportu Lotniczego. Specjalne wyróżnienie trafiło również w ręce Rafała Milczarskiego, prezesa PLL LOT.

A teraz trochę historii:
W pierwszej edycji Cumulusów 2015 na II miejscu uplasowała się załoga naszego teamu Olga Karwańska i Daniel Walkowiak, III miejsce wywalczył Wojciech Bógdał, wsród laureatów do pierwszej 10 zakwalifikowali się również Marcin Bernat oraz załoga Ewelina i Tomasz Kroteccy.
W drugiej edycji Lotniczych Oskarów – Cumulusy 2016 I miejsce wywalczył Paweł „Lojak” Kozarzewski a III był Krzysztof Romicki.

To tylko dowodzi, że co roku piloci Motoparalotniowej Kadry Narodowej okupują podium, mamy najlepszych kibiców, którzy wspierają nas nie tylko w lataniu zawodniczym.
Gratulujemy wszystkim laureatom tegoroczynych Cumulusów, przed nami trudny sezon, mamy nadzieję, że wyniki pozwolą nam walczyć ponownie w Cumulusach 2018 o najwyższe lokaty.

Poniżej galeria Mariusza Patalana

oraz Marcina Krakowiaka: