0

III Motoparalotniowe Slalomowe Mistrzostwa Świata

W Egipcie zakończyły się Motoparalotniowe Slalomowe Mistrzostwa Świata. Polska Kadra Narodowa zaliczyła świetny występ – Wojtek Bógdał został Mistrzem Świata w klasie PL1 a Szymon Winkler zdobył srebrny medal. Do tego polska ekipa drużynowo wywalczyła brąz.

53 zawodników z 17 krajów świata, pięć dni intensywnej rywalizacji, wietrzna pogoda, która próbowała pokrzyżować plany organizatorom i trzy medale dla Polaków – to krótkie podsumowanie zakończonych III Motoparalotniowych Slalomowych Mistrzostw Świata FAI w Egipcie.

Dla polskiej ekipy to były kolejne udane zawody.

Wojtek Bógdał został Mistrzem Świata w klasie PL1 (wózki jednoosobowe) i obronił mistrzowski tytuł zdobyty przed trzema laty w Legnicy. W tej samej klasie drugie miejsce na podium także należało do Polaka – srebro zdobył Szymon Winkler.

Z kolei w klasie PF1 (start z nóg) Bartosz Nowicki był o krok od medalu. Ostatecznie zakończył mistrzostwa na wysokim czwartym miejscu. W klasyfikacji narodowej Polacy wywalczyli brązowy medal. Nasza Kadra Narodowa wraca z Egiptu łącznie z trzema krążkami.

Pozostali zawodnicy ukończyli mistrzostwa na pozycjach: Wojciech Panas był dziewiąty w PL1; w klasie PF1 Jacek Semkło był 18., a Adam Pupek 28.

źródło: Aeroklub Polski