0

VI EPC 2017 – piątek

Piątek to ostatni dzień treningowy – organizator wczorajszego wieczora ogłosił plan rozegrania konkurencji testowych dzisiejszego dnia. Poranną konkurencją testową była nawigacja “kocie skoki”. Zawodnicy mieli limit czasu 60 min i w tym limicie musieli zaliczyć jak najwięcej punktów zwrotnych.
Aktualnie otwarte jest okno od godziny 11 do 16, piloci mają treningową konkurencję ekonomi zasięgowej z ograniczoną ilością paliwa 3 kg dla PF1 i PL1 oraz 6 kg dla PF2 i PL2. Zadanie polega na odleceniu jak najdalej od lotniska i powrocie na nie. Jutro otwarcie i zaczynamy oficjalne zawody.

Wieczorem dotarł do nas nasz Team Leader Wojtek Domański wraz z Piotrem Dudkiem. Odbyło się spotkanie, kolejny raz po ciemku, ponieważ znowu nie było prądu w obozie. Na spotkaniu tym poruszyliśmy przyszłość zawodów klasycznych, na EPC 2017 nie latamy slalomów, na TWG Francuzi zbojkotowali korzystanie ze speeda. Czekają nas zmiany, być może nowe konkurencje. Ok 3 w nocy zerwała się potężna wichura w obozie, wiatr w porywach ponad 20 m/s. My nie ponieśliśmy żadnych strat ale inne zespoły straciły kilka namiotów.
Około północy znowu pojawił się prąd w obozie.