0

Jeden z największych sukcesów w polskim lotnictwie od ponad dekady

W lotnictwie sezon lotny wciąż trwa i jeszcze nie możemy uznać sportowego roku 2013 za zamknięty…  jednak już teraz można śmiało stwierdzić, iż w tym roku polscy lotnicy odnieśli potężny sukces!

Po ponad dekadzie, z wyjątkiem w roku 2010, na koncie polskich pilotów jest już 56 (!) medali zdobytych w mistrzostwach świata, Europy oraz w Pucharach Świata, a to jeszcze nie koniec…  przed nami rozstrzygnięcie jeszcze kilku Pucharów Świata. […]

[…]

Tytuły Mistrzów Świata zdobyli także piloci w sporcie motoparalotniowym, którzy podczas rozgrywanych we Francji I Motoparalotniowych Slalomowych Mistrzostw Świata zdobyli łącznie pięć medali, w tym cztery złote.

Złoty krążek trafił do Marcina Bernata, Marka Furtaka, Pawła Kozarzewskiego oraz Grzegorza Krzyżanowskiego w sztafecie. Grzegorz Krzyżanowski podwoił swoje złoto, wygrywając także w klasie PF1 – motoparalotnie jednomiejscowe, start z nóg, zaraz za nim w tej samej klasie, na trzecim miejscu podium stanął Marek Furtak, tym samym zdobywając tytuł drugiego wicemistrza świata. Trzecie złoto dla Polaków w Motoparalotniowych MŚ zdobył Marcin Krakowiak w klasie PL1 – motoparalotnie jednoosobowe, start z podwozia. Natomiast czwarty tytuł mistrzowski zdobyli nasi reprezentanci w klasyfikacji drużynowej, złote krążki zawisły na szyjach: Marcina Bernata, Andrzeja Burego, Piotra Ficka, Marka Furtaka, Pawła Kozarzewskiego, Grzegorza Krzyżanowskiego, Andrzeja Malkusza, Kamila Mańkowskiego, Emilii Plak, Wojciecha Bógdała, Marcina Krakowiaka oraz Krzysztofa Romickiego.