0

Mistrzostwa Polski – Podsumowanie

Po powrocie z MP nie było czasu, żeby cokolwiek napisać, najważniejsze było ściągnąć Marianka z Częstochowy. Wczoraj 31 lipca, Marian jest już w Otwocku i zajmują się nim najlepsi specjaliści w Polsce od kręgosłupów. Bardzo dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do tego, Grześkowi Misiakowi, Tomkowi Surmie, Piotrkowi Geło, a szczególnie jego żonie, bez której cała akcja byłaby zdecydowanie trudniejsza. Po raz kolejny udowadnialiście, że można na Was polegać. Zawsze chciałem, żebyśmy byli jedną wielką rodziną, w takich chwilach jak ta, udowodniliście, że moje marzenia się spełniają. Trzymamy wszyscy kciuki za Marianka, jestem jednak pewien, że wszystko dobrze się skończy.

 Slalomowy Mistrz Polski w klasie PF1 Marcin (Władza) Bernat

A teraz o MP, bardzo dużo się działo. Staram się sobie przypomnieć swój przyjazd na lotnisko Rudniki w sobotę 20 lipca, wydaje mi się, że było to jakieś 2, 3 miesiące temu. Zaczęło się od poniedziałkowej konkurencji treningowej, a potem od wtorku jazda na całego. 12 konkurencji XV MP, 7 tasków kwalifikacyjnych Slalomowych MP, a na koniec finały. Frekwencja dopisała , 25 zawodników w klasie PF1, 13 w klasie PL1 oraz 8 załóg tandemowych 7xPL2 i 1xPF2, to rekord w historii naszych mistrzostw. 54 zawodników w tym 2 Japończyków, 2 Rosjan i 5 Czechów to kolejny rekord. A co do wyników to sami widzicie, że jednak coś się zmienia. Grześ nie oddał pierwszeństwa w zawodach klasycznych, ale musiał przekazać palmę pierwszeństwa w slalomach Marcinowi i Markowi. To naprawdę dobra wiadomość na 5 tygodni przed Mistrzostwami Świata we Francji. Do tej pory świat bał się „Krzyżaka”, teraz mogą zacząć się bać „Władzy” i Furtaka.

W PL1 – Krzyś i Marcin są klasą sami dla siebie, pierwszy klasycznie, drugi slalomowo, ale Adaś i Tomek pokazali, że są już doświadczonymi zawodnikami. W przyszłym roku klasyczne Mistrzostwa Świata na Węgrzech, może właśnie to pierwszy oznak powstawania silnej reprezentacji w tej klasie. Ostatecznie drużynowo srebro już mieliśmy, czas na złoto!!!
A teraz nasze tandemy. „Stały” (specjalnie napisany w cudzysłowie) skład tej klasy, poczuł oddech, a nawet zapach spalin wyprzedzających ich nowych załóg. Sukces „klanu” Walkowiaków w Slalomowych MP i trzecia pozycja Marka i Violetty , jest dobitnym przykładem, że można walczyć i wygrywać z kadrowiczami. Z jednej strony mam nadzieję, że „stały” skład weźmie się do roboty, z drugiej jestem pewien, że po tym preludium możemy spodziewać się szybkiego rozwoju umiejętności nowych załóg. Slalomy już potrafią latać, teraz czas na „klasykę”, a może w przyszłości medale na światowych arenach ? Jedyne, co smutne to nieobecność Rysia i Patrycji, argumentem był brak konkurencji. No cóż, a może jednak nie było tak źle?


Wszystkim zawodnikom bardzo serdecznie dziękuję za udział w zawodach, a całemu zespołowi sędziowskiemu za olbrzymią pomoc w organizacji i przeprowadzeniu Mistrzostw. Bez Was to wszystko by się nie udało. Ze swojej strony przepraszam za wszystkie niedociągnięcia, moje krzyki i nieparlamentarne zachowanie, cóż taki już jestem, ale obiecuję, że się będę starał poprawić. Choć pewnie nikt, łącznie ze mną, w to nie wierzy.
Już teraz zapraszam na kolejne tegoroczne edycje Ligi Motoparalotniowej, oraz na przyszłoroczne Mistrzostwa Polski.
Teraz przed nami (za 5 tygodni) start w Mistrzostwach Świata, niedługo podam skład reprezentacji
na tą imprezę.
Moje plany co do niej są proste, bierzemy wszystko, nie interesują mnie miejsca poza podium.

Adam Paska
Trener MKN PPG

Wyniki:

I MPSMP 2013

Open PF1 MP PF1 Open PL1 MP PL1 Open Tandemy MP Tandemy Finały PF1 Finały PL1 Finały Tandemy

15 MPMP 2013

General PF1 Open PF1 MP PF1 Open PL1 MP PL1 Open Tandemy MP Tandemy

Szczegółowe wyniki z poszczególnych konkurencji podamy niebawem.

Galerie zdjęć:

Galeria cz.1 – ZOBACZ

Galeria cz.2 – ZOBACZ

Galeria cz.3 – ZOBACZ

Iwona Dudek – ZOBACZ

Dariusz Bógdał – ZOBACZ

Piotr Krupa – ZOBACZ

Relacja z imprezy w telewizji Silezia: ZOBACZ

Filmy w wykonaniu Mirka Hołowni: