4

Odszedł nasz Przyjaciel Henryk Karol Nowik

Henio,

Poznaliśmy się kilka lat temu. Zanim jednak poznałem Henia osobiście, słyszałem o Nim dużo dobrego od ekipy z Białegostoku. Henio usprawniał silniki Sławka i Tomka od wielu lat.
Wywodził się ze sportów motocyklowych i motorowodnych, gdzie wiele lat startował, jako zawodnik i konstruktor.
Kiedy poznaliśmy się osobiście zwróciła moją uwagę, oprócz Jego olbrzymiej wiedzy technicznej, wiedza o sporcie wyczynowym. Wielokrotnie dyskutowaliśmy. Jego cenne uwagi i spostrzeżenia były trafne i pomocne dla mnie, jako trenera.
Henio był zawsze gotów do pomocy, ale co było szczególnie cenne zawsze starał się oprócz naprawy jakiejś części wytłumaczyć, co i jak należy zrobić. Teraz już wiem, że starał się przekazać nam choćby ułamek swoich umiejętności.

W tym roku był wraz z reprezentacją na Mistrzostwach Świata w Hiszpanii. Dumnie nosił kadrową koszulkę z napisem “KAROL NOWIK SUPPORT” Był też naszym GROUND STAFF. Spędził godziny przy naszych silnikach, pomagał przy startach, czekał na nasz powrót z tras na lotnisko.  Był naszym wiernym kibicem. Zawsze uśmiechnięty, zrównoważony i niepoddający się nerwowym nastrojom, o które nietrudno na takich imprezach. Był współtwórcą i ważnym ogniwem naszych sukcesów.

Teraz przeniósł się w inny wymiar. Heniu tam też się lata i na pewno do tego potrzebne są silniki, szykuj je, kiedyś znów będziemy razem na jakiś Mistrzostwach.

Bardzo dziękuję Ci za wszystko, co dla nas zrobiłeś.
Będziemy o Tobie pamiętać.

Adam Paska
Trener MKN PPG

Henio na MP 2012 w Chemie

Msza żałobna odbędzie się 4 grudnia o godzinie 13.00
w Kościele Parafialnym pw. Św. Józefa Rzemieślnika.

Księżyno ul. Mazowiecka,  po czym nastąpi wyprowadzenie na miejscowy cmentarz.