0

Pararudniki – PLMP – MPPP już w najbliższy weekend !!!

Pararudniki – Międzynarodowe Targi Lotnictwa Lekkiego

40 wystawców na ponad 500 metrach kwadratowych powierzchni zaprezentuje najnowsze trendy i zdobycze techniki lotniczej. W pierwszy weekend czerwca na lotnisku w Rudnikach ruszają V Targi Lotnictwa Lekkiego „ParaRudniki”.
Od kilku lat wiosną lądowisko Aeroklubu Częstochowskiego staje się polską stolicą sportów lotniczych. Przeważają firmy oferujące sprzęt paralotniowy – skrzydła, wózki, napędy, czy lotnicze niezbędniki w postaci ubrań, kasków, sprzętu łącznościowego i nawigacji.


– Będzie można umówić się na profesjonalny kurs czy wypróbować sprzęt w naturalnym środowisku – mówi Grzegorz Misiak z Aeroklubu Częstochowskiego.
Obok sprzętu paralotniowego wystawcy zaprezentują najnowsze modele wiatrakowców czy ultralekkich samolotów. Ale zupełną nowością na ParaRudnikach będą drony. Ich producenci pokażą w powietrzu możliwości tych maszyn.
Poza częścią targową organizatorzy przygotowali szereg wydarzeń towarzyszących. Jednym z nich jest akcja „Rzucamy Orła Cień”.
– Chcemy przez to udowodnić, ze paralotniarze to jedna wielka światowa rodzina i że potrafią się bawić w prosty sposób. W umówionym terminie na płycie lotniska w Rudnikach stanie kilkaset osób z całej Polski tylko po to, by na kilka chwil podnieść nad głowę paralotniowe skrzydło. To skrzydło, które daje man tyle radości, satysfakcji i wspaniałych chwil – przekonuje Walter Wojciechowski, jeden z organizatorów targów.
Przedstawiciele Aeroklubu Częstochowskiego przekonują, że ParaRudniki to impreza nie tylko dla lotników. Każdego roku doskonale bawią się na niej całe rodziny. To jedna z niewielu okazji w roku by zobaczyć w jednym miejscu taką ilość sprzętu lotniczego, nie tylko na ziemi, ale i w powietrzu – www.pararudniki.pl

Polska Liga Motoparalotniowa oraz Motoparalotniowy Puchar Polski

Zapraszam na edycję Motoparalotniowego Pucharu Polski i Ligi Motopatalotniowej w czasie  organizowanego w dniach 4-5 czerwca przez Aeroklub Częstochowski PARARUDNIK.
UWAGA: zawodnicy proszeni są o stawienie się 3 czerwca (piątek po południu).
Rejestracja obowiązuje wszystkich zawodników, prosimy o rejestrację w systemie rejestracji PSP
http://psp.org.pl/sport/liga-motoparalotniowa/rejestracja-plmp

Wpłaty wpisowego do udziału w zawodach (50 PLN) oraz podpisywanie kart rejestracyjnych będzie się odbywało na lądowisku w piątek 3 czerwca, odprawa zawodników planowana na godz. 21.

Zależy nam na licznym udziale pilotów – szczególnie amatorów, dlatego zapraszamy wszystkich do skorzystania z nadarzającej się okazji i spróbowania swoich sił w przygotowanych konkurencjach.
Przypominamy o zabraniu GPSa (rejestratora) do zapisywania śladu lotu, wariometru oraz mapnika.
Zalecamy wszystkim zawodnikom wyposażenie się w logger-amod, którego zastosowanie usprawnia nam i pilotom rejestracje logów.
Przypominamy, że nawet najprostszy mapnik ułatwi wykonanie zadań nawigacyjnych, a jego brak może to wręcz uniemożliwić.

Przypominamy, że każdy zawodnik startujący do konkurencji zdobywa punkty do rankingu Motoparolotbiowego Pucharu Polski i Polskiej Ligi Motoparalotniowej zgodnie z regulaminami:
http://psp.org.pl/sport/liga-motoparalotniowa/regulamin-plmp/

W czasie PLMP oraz MPPP nie latamy slalomów wokół pylonów.