1

PARARUDNIKI ROZEGRANE !!!

Wyjeżdżając w piątek rano z Warszawy byłem pełen obaw, wszystkie prognozy pogody zapowiadały że to się nie może udać. Jednak  kolejny raz  Aeroklub Częstochowski  zapewnił nam nie tylko wspaniałą gościnność ale również „załatwił” pogodę, która umożliwiła rozegranie zawodów.

Pomimo piątkowego deszczu, biuro zawodów miało pełne ręce roboty  58 zawodników, w tym trzech pilotów z Francji Alexandre Mateos (wicemistrz świata i slalomowy rekordzista świata),  Aurelien Ganaye (wicemistrz Francji) Julien Meyer, oraz piloci z Czech – Michael Nadaży, Jakub Sedivy, Zdenek Reznicek.

 

W sobotę o 5 rano rozpoczęliśmy od trasy nawigacyjnej (58,32 km). Warto zwrócić uwagę, że większość pilotów „przywiozło” z trasy sporą ilość punktów.  Potem była ekonomia po trójkącie o obwodzie  994m,  który najlepsi na 1,5 litra paliwa pokonali ponad 20 razy.  Cały czas jednak wszyscy czekaliśmy na slalomy. Niedzielny poranek okazał się łaskawy i od 5.30 rozpoczęliśmy rozgrywać  pierwszą „8”.   Wyniki mówią same za siebie. Okazaliśmy się nie do końca gościnni, ale trudno  mamy nadzieję, że zostanie nam to wybaczone. Wyniki są do obejrzenia i mówią same za siebie.

A ja cieszę się z tego, że Kadra robi postępy. Jeszcze daleka droga do pełnego zadowolenia, ale pierwszy krok już został zrobiony. Czyli „ do roboty”, bo wrzesień już bardzo blisko.
Bardzo dziękuję wszystkim pilotom za udział, stawiliście się bardzo licznie i pokazaliście naprawdę wysoki poziom umiejętności. Pierwsze punkty w PLMP już zdobyte, teraz proponuję rozpocząć przygotowania do lipcowej edycji PLMP  w ramach Mistrzostw Polski,  które odbędą się w terminie  23-28 lipca.  Zapewniam, że tam dopiero będzie się działo.


Bardzo dziękuję Aeroklubowi Częstochowskiemu oraz Polskiemu Stowarzyszeniu Paralotniowemu. Bez Was nie byłoby tak wspaniałej imprezy.

Oficjalne wyniki znajduję się: TUTAJ

Zapraszamy również do galerii zdjęć:

– Lojak: FOTO
– Piotr Krupa: FOTO
– Łukasz Serafin: FOTO
– Iwona Dudek: FOTO
– Krzysztof KamińskiFOTO

Adam Paska
Trener MKN AP