0

VI WPSC – Otwarte!

W dniu wczorajszym 3-go lutego odbyła się ceremonia otwarcia 6-tych Motoparalotniowych Slalomowych Mistrzostw Świata w katarskim Lusail, w której również udział wziął polski team w składzie (od lewej): Bartosz Nowicki (PF1), Wojciech Strzyżakowski (PL1), Wojciech Panas (PL1), Norbert Pająk (PF1), Andrzej Czaja (PF1), Adam Paska (trener).
Było to nietuzinkowe wydarzenie, pokazy samolotowe Qatar Emiri Air Force, skoki spadochronowe grupy pokazowej Qatar Air Sports Committee przy bardzo silnym wietrze oraz obecność największych dostojników państwowych tylko podkreśliły rangę tej imprezy.
Relację z otwarcia można obejrzeć: TUTAJ

W zawodach weźmie udział ponad 50 pilotów w tym 4 zawodniczki z 14 krajów m.in: Iranu, Holandii, Mołdawii, Belgii, Francji, Węgier, Stanów Zjednoczonych, Czech, Litwy, Finlandii, Polski, Hiszpanii, Szwecji i oczywiście drużyny Katarskiej – tegorocznych gospodarzy imprezy FAI pierwszej kategorii. 
Wczoraj zakończyły się rejestracje zawodników oraz inspekcje sprzętu, przypomnijmy, że pierwszy raz w historii tej imprezy piloci będą ważeni i ograniczeni limitem wagowym, który posiada każde skrzydło, w dniu dzisiejszym powinny odbyć się pierwsze sesje treningowe, niestety w tym sporcie pogoda rozdaje karty i z prognoz wynika, że przez najbliższe kilka dni będziemy uziemieni za sprawą bardzo mocnego północnego wiatru “Szamal”, który w porywach osiąga nawet około 60 km/h. Poza tym nasze startowisko znajduje się w bliskim sąsiedztwie czterech wysokich wież, które przy tym kierunku wiatru niewątpliwie generują mnóstwo turbulencji. Mamy nadzieję, że pogoda się poprawi i uda nam się rozegrać kilka konkurencji. Na razie mamy czas na regeneracje, koncentracje i zwiedzanie miasta, organizator zapewnił nam świetny hotel w pobliżu startowiska.
W trakcie zawodów przewidziane są relacje live, będziemy Was informować na bieżąco na naszym Facebooku – Paramotor Team Poland, oczywiście zachęcamy do kibicowania i trzymania kciuków na naszą Kadrę Narodową.