0

XIX MMP “KONTAKTY” – PODSUMOWANIE

W dniach 28-30 września odbyły się XIX Mikrolotowe Mistrzostwa Podlaskiego “Kontakty 2018”. Podczas mistrzostw rozegrane zostały cztery taski. Pierwsza poranna konkurencja była nowością dla wielu zawodników, polegała na przelocie wzdłuż rzeki Narew oraz wykonaniu zdjęcia krajobrazu. Oceny najlepszego zdjęcia dokonywali kibice poprzez głosowanie na portalu facebook. Piękny wschód słońca z mgłą dał możliwość ustrzelenia fantastycznych zdjęć.

Po południu rozegrane zostały 3 konkurencje precyzyjne w jednym locie, pierwszą była tak zwana ,,szybko-wolno” polegała na przeleceniu wyznaczonego odcinka około 250m, najpierw jak najwolniej a w kolejnym przelocie jak najszybciej, oczywiście w czasie przelotu trzeba było kopnąć 2 tyczki. Dodatkowo po zamknięciu czasu pilot musiał złapać lub dotknąć ciałem lub napędem wypuszczany balon napełniony helem. Wyniki pokazały, że balon przysporzył pilotom wielu problemów i wcale tak łatwo nie było go złapać. Jako ostatnia konkurencja została rozegrana celność lądowania. Zawodnicy musieli strącić 5 pachołków rozstawionych w linii prostej około 1 metr od siebie każdy. Wiatr sprawił, że wielu pilotów nie doleciało do pachołków. Najlepszy we wszystkich konkurencjach okazał się Paweł “LOJAK” Kozarzewski, który poza umiejętnościami zawodniczymi wykazał się również jako fotograf – wygrywając głosowanie na najlepsze zdjęcie. Lojak latał na najnowszej produkcji Dudek o nazwie Warp. Drugie miejsce i tu niespodzianka Mirek Hołownia, który nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w lataniu zawodniczym. Trzeci był Tomek Dembczyński. W sobotni wieczór Adam Pupek, Marcin Krakowiak i Paweł “LOJAK” Kozarzewski wykonali lot z elementami pirotechniki.

Poza zawodami, wydarzenie było świetną okazją do integracji środowiska mikrolotowego. Wieczorami wszyscy piloci wspólnie dyskutowali o lataniu, poznawali się a im później tym więcej było śpiewów pod akordy z gitary. Zdecydowanie takich spotkań powinno być więcej.

Wyniki XIX Mikrolotowych Mistrzostw Podlaskiego Kontakty 2018
1 miejscePaweł “LOJAK” Kozarzewski (Serock)
2 miejsce – Mirosław Hołownia (Gdańsk)
3 miejsce – Tomasz Dembczyński (Warszawa)

Do zobaczenia za rok w Łomży na XX Mikrolotowych Mistrzostwach Podlaskiego 2019
tekst i zdjęcia: Piotr Kozikowski