0

XX Motoparalotniowe Mistrzostwa Polski podsumowanie

XX Motoparalotniowe Mistrzostwa Polski na lotnisku w Szymanowie zakończone.
Mistrzami Polski na sezon 2018 zostali: Paweł “LOJAK” Kozarzewski, Tomasz Dembczyński, Michał Perkowski/Daniel Wakowiak.

Od czwartku 30 sierpnia na lotnisku Aeroklubu Wrocławskiego w Szymanowie lataliśmy konkurencje nawigacyjne, ekonomiczne i precyzyjne.
W czwartek polecieliśmy poranną konkurencję nawigacyjną, która połączona była z czystym startem oraz celnością lądowania. Popołudniowe konkurencje zostały odwołane ze względu na pogodę. W piątek rano polecieliśmy konkurencję ekonomiczną. Klasy jednoosobowe otrzymały 3,5 kg paliwa (około 4,62l) natomiast tandemy 5,5 kg (około 7,26l), tandemy musiały wrócić na lotnisko z 0,5 kg paliwa – ze względów bezpieczeństwa. Powrót bez limitu paliwa skutkował 0 pkt. Konkurencja polegała na poleceniu trasy trójkąta, punktowany był najkrótszy bok trójkąta, przy starcie oceniany był również czysty start. Popołudniu odbyła się konkurencja nawigacyjna, lot po krzywych około 65 kg, po powrocie z trasy piloci lądowali na celność.
W sobotni poranek odbyła się kolejna konkurencja nawigacyjna “Kocie skoki”. Zadanie polegało na zebraniu jak największej ilości punktów na mapie w limicie 60 min, piloci przed startem musieli zadeklarować ile punktów zaliczą.
Popołudniu odbyła się ostatnia konkurencja ekonomiczna, klasy jednoosobowe otrzymały 1 kg paliwa (około 1,32l) klasa tandemowa (około 2,64l). Zadanie polegało na pokonaniu jak największej ilości okrążeń na lotnisku. Najlepszym 1 kg wystarczył na około 30 min lotu.
Po zliczeniu punktów wyniki wyglądają następująco:

Klasa PF1

  1. Paweł “LOJAK” Kozarzewski
  2. Jacek Semkło
  3. Jacek Ciszkowski

Klasa PL1

  1. Tomasz Dembczyński
  2. Wojciech Bógdał
  3. Krzysztof Romicki

Klasa PL2

  1. Michał Perkowski – Daniel Walkowiak
  2. Magdalena KłossJarosław Balcerzewski
  3. Piotr Kozikowski Adam Pupek