0

Zgrupowanie Kadry 2016 i RiverFly

W dniach 22-24 stycznia w Płocku odbyło się pierwsze tegoroczne zgrupowanie Motoparalotniowej Kadry Narodowej. W trakcie zgrupowania udało się rozegrać pierwsze w tym roku Zawody Motoparalotniowe o Puchar Prezydenta Miasta Płocka.

Piloci motoparalotniowi przyjechali do Płocka już w piątek wieczorem. W sobotę rano, zaraz po śniadaniu wszyscy udali się na lotnisko Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej w Płocku, gdzie pomimo mroźnej pogody i dość silnego wiatru rozegrano pierwsze w tym roku zawody RiverFly! Motoparalotniarze walczyli o Puchar Prezydenta Miasta Płocka w celności lądowania.

Rywalizacja była bardzo zacięta i dopiero w niedzielę w czwartej kolejce wyłoniono zwycięzcę zawodów. Został nim Paweł Kozarzewski, wyprzedzając Wojtka Bógdała (drugie miejsce) i Bartka Nowickiego, który uplasował się na trzeciej pozycji. Zwycięzcom gratulujemy.

zwyciezcy

Podczas zgrupowania kadrowicze oprócz wysłuchania wykładów z pierwszej pomocy, odbyli także ćwiczenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej na fantomach. Szkolenie było przeprowadzone przez Ratowników Medycznych z Płockiego LPR-u. Kolejnym punktem weekendowego spotkania był wykład doc. dr. Jana Harasymowicza, specjalisty w dziedzinie filozofii i teorii sportu.(http://www.mazowieckiuniwersytetdzieciecy.pl/doc-dr-jan-harasymowicz)

Nagrody, wyróżnienia, skład Kadry Motoparalotniowej na 2016 rok

Zgrupowanie było również świetną okazją do uroczystego wręczenia dyplomów przyznanych przez Ministra Sportu i Turystyki za osiągnięcia sportowe w roku 2015 – cała Złota Reprezentacja II Motoparalotniowych Slalomowych Mistrzostw Świata została wyróżniona dyplomami oraz nagrodami Ministra. Wręczono również nominacje do Kadry na rok 2016. Otrzymali je:

Balcerzewski Jarosław
Bara Violetta
Barczyński Marek
Bernat Marcin
Bógdał Wojciech
Brzostowicz Dariusz
Bury Andrzej
Ciszkowski Jacek
Dembczyński Tomasz
Ficek Piotr
Geło Piotr
Kalestyński Andrzej
Kłoss Magdalena
Kozarzewski Paweł
Krakowiak Marcin
Krotecka Ewelina
Krotecki Tomasz
Krupa Piotr
Malkusz Andrzej
Nowicki Norbert
Nowicki Bartosz
Panas Wojciech
Piórek Adam
Romicki Krzysztof
Roszkowski Grzegorz
Walkowiak Daniel
Walkowiak Roman

Plany na sezon 2016

To były pracowite dwa dni dla kadrowiczów – zawody, wykłady i kilka godzin rozmów m.in. z Piotrem Dudkiem z firmy Dudek Paragliders na temat zasad współpracy firmy z kadrą w nowym sezonie. Oczywiście omówiono również plan działań na rok 2016. A trzeba zauważyć, że przed Kadrą Motoparalotniową zapowiada się bardzo trudny sezon – już w czerwcu w Hiszpanii odbędą się II Motoparalotniowe Slalomowe Mistrzostwa Europy, a w sierpniu, w Anglii nasi zawodnicy wystartują w XV Motoparalotniowych Mistrzostwach Świata w konkurencjach klasycznych. W obu tych imprezach Polska Kadra Narodowa będzie broniła indywidualnych i drużynowych tytułów Mistrzów Europy i Świata, zdobytych w 2014 roku we Francji (ME) i na Węgrzech (MŚ).

Trzymamy kciuki!

Adam Paska
Trener KN