0

Zgrupowanie kadry 2021

Tegoroczne zgrupowanie przebiegło pod znakiem maseczek, dystansu społecznego i innych obostrzeń sanitarnych. Tradycyjnie spotkaliśmy się w Górskiej Szkole Szybowcowej na górze Żar w Międzybrodziu Żywieckim. Sobotni poranek przywitał nas rykiem silników. Naszymi lotami obwieściliśmy wszystkim dookoła, że to właśnie Kadra Motoparalotniowa zagościła na lotnisku.  Jak co roku widoki zachwycały i loty cieszyły mimo chłodu. Chętni skorzystali też ze stoku, który był jeszcze całkiem dobrze naśnieżony. Ciekawym akcentem był fakt przylotu na lotnisko Wojtka Bógdała z rodziną – śmigłowcem.
Ok. 17 tej zebraliśmy się na sali wykładowej gdzie trener Adam Paska uroczyście wręczył nam powołania do Kadry Narodowej na sezon 2021. Skład Kadry względem zeszłego roku nieco się zmienił. Nasze szeregi opuściło dwóch pilotów, jednak dołączyło 3 nowych oraz nawigator.
Skład na sezon 2021 wygląda następująco:

klasa PF1:
Marcin BERNAT
Jarosław BUDZISZEWSKI
Bartosz NOWICKI
Jarosław PAŁDYNA
Michał RADKA
Jacek SEMKŁO

Łukasz SARZYŃSKI
Tomasz WALCZAK
Dawid BUGAJ

klasa PL1:
Wojciech BÓGDAŁ
Tomasz DEMBCZYŃSKI
Wojciech PANAS
Szymon WINKLER
Krzysztof ROMICKI (slalomy)
Roman RECZEK- TRACZ
Michał WITEK

klasa PL2:
Jarosław BALCERZEWSKI
Magdalena KŁOSS – nawigator
Dariusz BRZOSTOWICZ
Tomasz KROTECKI – nawigator
Adam PUPEK
Piotr KOZIKOWSKI – nawigator
Daniel WALKOWIAK
Michał PERKOWSKI – nawigator
Krzysztof ROMICKI
Wojciech STRZYŻAKOWSKI – nawigator

Jak wiemy plany z poprzedniego zgrupowania zostały zniweczone przez panującą pandemię. Nie odbyły się ani Mistrzostwa Świata w Brazylii ani Slalomowe Mistrzostwa Świata w Czechach. Już wiemy że do Brazylii nie pojedziemy także w tym roku- a najwcześniej w sezonie 2022. Natomiast będziemy się przygotowywać do Slalomowych Mistrzostw Świata w Czechach, które rozgrywane będą we wrześniu. Do tego czasu odbędą się dwie edycje Mistrzostw Polski, klasyczne 28.06- 03.07 w Krośnie, oraz slalomowe
16-22.08  na zbiorniku w Przykonie. Oprócz tego czeka nas wiele spotkań na treningach slalomowych, a także na Memoriale Grześka Krzyżanowskiego w Piastowie w pierwszy weekend czerwca oraz słynne Kontakty w Łomży w pierwszy weekend października. Trener Adam Paska naświetlił nam sytuację nowego miejsca rozgrywania zawodów slalomowych, rozmawialiśmy także, oraz podjęliśmy decyzję o zakupie bluz kadrowych dla wszystkich zawodników. Zapraszamy serdecznie wszystkich pilotów do udziału w zawodach organizowanych w Polsce. Doskonałą okazją do spotkania się z nami, dla nowych pilotów będzie Memoriał Grześka Krzyżanowskiego w Piastowie, który można potraktować jak przygotowanie do Mistrzostw Polski w Krośnie na które to zapraszamy bardzo serdecznie wszystkich pilotów, nawet bez doświadczenia w lataniu w zawodach. Jedynym warunkiem udziału jest posiadanie licencji sportowej FAI której wyrobienie nie stanowi żadnego problemu, a wszystkie wskazówki są umieszczone na profilu mistrzostw na Facebook. W tym miejscu serdecznie dziękujemy GSS ŻAR za przyjęcie nas i udostępnienie obiektu na nasze spotkanie. Wszystkich naszych latających sympatyków zapraszamy do wspólnego latania a tych nie latających do gorącego i głośnego kibicowania w każdej formie.
Do zobaczenia na lotnisku!

Autor: Wojciech Panas

DCIM100GOPROG0014828.JPG