0

Zgrupowanie Kadry Narodowej 2018

Zgrupowanie Motoparalotniowej Kadry Narodowej, tradycyjnie już odbyło się w Górskiej Szkole Szybowcowej na górze Żar w Międzybrodziu Żywieckim. Termin spotkania ustalaliśmy długo, ostatecznie za pomocą głosowania wybraliśmy termin 9-11 lutego.

Większość kadrowiczów pojawiła się na miejscu w piątek po południu.  W ubiegłych latach często bywało tak, że Zgrupowanie przypadało na urodziny Marka Barczyńskiego. Tym razem było już po jego urodzinach jednak i tak postanowiliśmy mu tradycyjnie pośpiewać. Adam Pupek z gitarą to świetny towarzysz na takich wydarzeniach.  „Briefing” u Marka trwał do późnych godzin nocnych.

W sobotę trener ustalił, że spotkanie rozpocznie się po obiedzie na sali wykładowej. Zatem większość z nas zaraz po śniadaniu ruszyła na stok na narty i sanki.  Warunki były ekstra. Lojak jako pierwszy pozwiedzał okolicę z powietrza, jednak utrzymująca się mgła sprawiła, że tym razem tylko z drona.

Ok.  godz. 14 tej zaczęliśmy się zbierać na sali wykładowej. Adam zaczął spotkanie od wręczenia wszystkim oficjalnych powołań do Kadry Narodowej. Następnie przeszliśmy do omawiania najpilniejszej dla nas sprawy czyli wyjazdu na Motoparalotniowe Mistrzostwa Świata do Tajlandii. Trener przedstawił sprawy finansowe z tym związane- nie jest to tania wyprawa niestety, a ze względu na termin (początek roku) nasz budżet jest mocno ograniczony. Załadunek kontenera naszymi napędami, które każdy miał umieścić bezpiecznie na paletach, był zaplanowany na 14 lutego, czyli czasu zostało niewiele.

Kiedy już Adam rozwiał w miarę możliwości (trudny kontakt z organizatorem Mistrzostw) nasze wątpliwości, zaczął się temat Motoparalotniowych Slalomowych Mistrzostw Świata w Egipcie zaplanowanych na przełom października i listopada. O tym wydarzeniu wiemy tyle, że jest planowane, a zawody próbne przeprowadzone w ubiegłym roku w tym samym miejscu okazały się wielkim organizacyjnym sukcesem. Czy tam pojedziemy i w jakim składzie? Prawdopodobnie skład reprezentacji poznamy dopiero po Slalomowych Mistrzostwach Polski zaplanowanych na lipiec. W sierpniu zaplanowaliśmy Klasyczne Mistrzostwa Polski.

Mirek Górski opowiedział co nieco o nowopowstałym Klubie Lotniczym ZEFIR oraz o zasadach zmiany naszej przynależności.

Loty chłopaki rozpoczęli dopiero w niedzielę kiedy mgła ustąpiła. Lojak, tandem Pupek Kozikowski nie omieszkali zamieszać powietrzem wokół szkoły i Góry Żar.

Podsumowując, zgrupowanie Paramotor Team Poland było bardzo udane mimo jeszcze wielu niewiadomych związanych w naszymi wylotami, budżetem, organizacją zawodów w Egipcie. Oprócz wspaniałego spotkania, integracji, szusowania po stoku, udało się ustalić strategię na sezon 2018.

Mamy nadzieję że ten rok będzie dla nas bezpieczny ale równie owocny w sukcesy, jak lata poprzednie. Zapraszamy do odwiedzania naszej strony i do kibicowania w każdy możliwy sposób.

Trzymajcie kciuki!!

Wojciech Panas