0

Zgrupowanie Kadry Narodowej 2019

Tegoroczne Zgrupowanie Motoparalotniowej Kadry Narodowej, podobnie jak w latach ubiegłych, odbyło się
w Górskiej Szkole Szybowcowej na górze Żar w Międzybrodziu Żywieckim.

W tym roku termin naszego spotkania nieco się opóźnił, spotkaliśmy się na miejscu 1 marca, warunki narciarskie już były na ukończeniu, więc w tym roku nasz czas wolny wykorzystaliśmy na lataniu. Tym bardziej że prognozy na sobotę 02.03 były naprawdę obiecujące.
Niedługo po śniadaniu, pierwsze motoparalotnie odrywały się już od płyty lotniska. Pogoda piękna, wiatr minimalny, słońce i piękne widoki.  Kilkunastu pilotów przewietrzyło swoje skrzydła niektórzy zupełnie nowe.
Z czasem chmur zaczęło przybywać, jednak ambitny plan na „po obiedzie” – lecimy nad Skrzyczne!!  Na starcie wiosna – jednak prawie 1000 metrów wyżej położony szczyt – w pełni zimy. Pięknie oszroniony i otulony przemykającymi  co chwila chmurkami. Dało się zmarznąć naprawdę solidnie.

fot. Michał Radka

Pakowanie sprzętu i na kolację, po której trener zapowiedział spotkanie w sali wykładowej.

Adam zaczął spotkanie od wręczenia nam powołań do Kadry na sezon 2019.  Skład kadry uszczuplił się nieco w tym roku. Mamy mniej o dwie załogi tandemowe, oraz dwóch pilotów z klasy PL1. Natomiast dołączył do nas pilot w klasie PF1- Michał Radka. Okazało się że Madzia Kłoss została jedyną panią w kadrze i to od niej Adam zaczął wręczanie powołań.  Ostateczny skład kadry na rok 2019 prezentuje się następująco:

Klasa PF1
1. Budziszewski Jarosław
2. Ciszkowski Jacek
3. Kozarzewski Paweł
4. Nowicki Bartosz
5. Pałdyna Jarosław
6. Radka Michał
7. Semkło Jacek

Klasa PL1
1. Bógdał Wojciech
2. Bury Andrzej
3. Dembczyński Tomasz
4. Panas Wojciech
5. Romicki Krzysztof

Klasa PL2
1. Balcerzewski Jarosław
2. Kłoss Magdalena – nawigator
3. Brzostowicz Dariusz
4. Kalinowski Przemysław- nawigator
5. Pupek Adam
6. Kozikowski Piotr – nawigator
7. Walkowiak Daniel
8. Perkowski Michał – nawigator

fot. Piotr Kozikowski

Po części oficjalnej, trzeba było omówić kilka kwestii w związku z rozpoczynającym się sezonem. Jedną z nich był kalendarz imprez czekających nas w tym roku.  I tu mała niespodzianka! O dziwo w tym roku nie wybieramy się na zawody zagraniczne. Edycji zawodów będzie sporo – Mistrzostwa Polski oraz edycje Pucharu Polski zarówno klasyczne jak i slalomowe ale nic za granicą. Będzie też sporo imprez połączonych z tematyką lotniczą/ paralotniową. Dokładny kalendarz zawodów można obejrzeć na naszej stronie.
W trakcie naszego zgrupowania kolega Krzysztof Romicki dowiedział się, że jego lot w tandemie z Wojtkiem Strzyżakowskim nie tylko zdobył Rekord Polski, ale również Rekord Świata natomiast załogi Grupy Falco 2 (Kłoss/Balcerzewski, Perkowski/Walkowiak) pozyskały sponsora strategicznego, którym została firma NORD Partner.
Zapowiada się zatem sezon rywalizacji głównie między sobą, ale takie treningi też są nam potrzebne,
a zawody w Polsce wiele nas uczą. Trzymajcie kciuki i do zobaczenia w powietrzu!!

autor: Wojciech Panas