0

Zgrupowanie kadry PPG

Od piątku 17 stycznia piloci Motoparalotniowej Kadry Narodowej PPG uczestniczyli w zgrupowaniu kadry.  Podobnie jak w roku ubiegłym gościnna dla nas okazała się Górska Szkoła Szybowcowa u podnóża góry Żar w Międzybrodziu Żywieckim. W zeszłym roku czas wolny spędzaliśmy na szusowaniu na desce i nartach. W tym roku zimy na Żarze nie widać, wręcz przeciwnie kwitną mlecze i jest ponad +10 stopni, ale nie nudziliśmy się podczas tego weekendu. W piątek od godz. 17:00 wszyscy kadrowicze uczestniczyli w obowiązkowym kursie pierwszej pomocy, który poprowadzili Marcin Miczajka oraz Karolina Kołodziej (www.ratuj-z-nami.pl).


Po kolacji natomiast odbyło się spotkanie organizacyjne kadry na nadchodzący sezon. Spotkanie rozpoczęło się od wręczenia trenerowi Adamowi Pasce drobnego upominku, dzięki któremu będzie jeszcze bardziej mobilny podczas naszych treningów oraz zawodów.
Następnie trener wręczył listy gratulacyjne od Ministra Sportu dla pilotów uczestniczących w I Motoparalotniowych Slalomowych Mistrzostwach Świata. Kolejny punkt programu to powołania do kadry, powołanie na rok 2014 otrzymali w następujących klasach:

Klasa PF1
1. Bernat Marcin
2. Bury Andrzej
3. Ciszkowski Jacek
4. Drężek Marian
5. Ficek Piotr
6. Furtak Marek
7. Kaczyński Krzysztof
8. Kozarzewski Paweł
9. Krzyżanowski Grzegorz
10. Malkusz Andrzej
11. Mańkowski Kamil
12. Pioterczak Marek
13. Piórek Adam
14. Plak Emilia

Klasa PF2
1. Żygadło Ryszard
2. Lejk Patrycja
3. Tomasz Krzysztof
4. Wątroba Ireneusz

Klasa PL1
1. Bógdał Wojciech
2. Dembczyński Tomasz
3. Geło Piotr
4. Krakowiak Marcin
5. Książek Adam
6. Panas Wojciech
7. Paska Adam
8. Romicki Krzysztof

Klasa PL2
1. Balcerzewski Jarosław
2. Kłoss Magdalena
3. Krupa Piotr
4. Krupa Agnieszka
5. Barczyński Marek
6. Bara Violetta
7. Walkowiak Daniel
8. Walkowiak Roman

Kolejnym punktem posiedzenia było omówienie wszystkich zawodów na terenie naszego kraju oraz zagranicznych a także różnego rodzaju pokazów lotniczych, na które Kadra Narodowa jest zapraszana. A warto przypomnieć, że w tym roku czekają nas 2 imprezy tzw. I-szej kategorii tj. I Motoparalotniowe Slalomowe Mistrzostwa Europy we Francji oraz VIII Motoparalotniowe Mistrzostwa Świata na Węgrzech. Niebawem PSP ogłosi terminy imprez PLMP na rok 2014, nasz kalendarz na ten rok powoli zaczyna się zapełniać:

Czech Open – 5-11 maja (czekamy na potwierdzenie terminu)
ParaRudniki – 16-18 maj Rudniki k. Częstochowy
XVI MPMP oraz II MPSMP- 9-15 czerwca Lotnisko Piastów k. Radomia
Płocki Piknik Lotniczy – 21-22 czerwca Płock
I EPSC – 17-27 lipca Francja
VIII WPC – 6-17 sierpnia Węgry

Od sobotniego poranka kontynuowaliśmy kurs pierwszej pomocy, uczyliśmy się m.in. jak w bezpieczny sposób uwolnić pilota z uprzęży w czasie wypadku, jak bezpiecznie zdejmować kask oraz jak wykonywać Resuscytację Krążeniowo Oddechową. Po obiedzie do zachodu słońca mieliśmy czas wolny, pogoda dopisała, więc wykorzystaliśmy ten czas na latanie oraz opalanie się na szczycie góry Żar. Po powrocie kontynuowaliśmy kurs pierwszej pomocy do wieczora. W niedzielę odbyło się zakończenie kursu, każdy otrzymał imienny certyfikat ukończenia kursu. Pogoda nadal dopisywała, więc część z pilotów udała się na lotnisko by podobnie jak w sobotę zalatać na Żarze.
Mamy nadzieję, że ten roku będzie dla nas równie dobry jak 2013 oraz, że nie będziemy musieli korzystać z wiedzy otrzymanej od Marcina i Karoliny.

Lojak