Wojciech DOMAŃSKI

TEAM LEADER MOTOPARALOTNIOWEJ KADRY NARODOWEJ

Kilka słów o sobie:

Latanie samo do mnie przyszło w 1995 roku w postaci ogłoszenia o kursie paralotniowym jakie Piotr Dudek wywiesił na drzwiach wieżowca, w którym pracowałem. Piotr najpierw nauczył mnie latać na paralotni, a potem zostaliśmy wspólnikami zakładając razem firmę Dudek Paragliders. 
W 2005 roku pojechaliśmy do Francji zobaczyć jak polscy piloci, po raz pierwszy na jednolitych „kadrowych” Reactionach zmagają się w Paramotorowych Mistrzostwach Świata. Wtedy to Adam Paska poprosił mnie po raz pierwszy bym pełnił obowiązki Team Leadera. Zadanie okazało się na tyle ciekawe, że od tego czasu brałem udział jako Team Leader we wszystkich Mistrzostwach Świata i Europy. Wyjątkiem był rok 2008 kiedy to wraz z Leszkiem Mańkowskim stworzyliśmy tandem dyrektorów sportowych na Paramotorowych Mistrzostw Europy w Łomży.
Również za namową Adama Paski, w 2006 roku po raz pierwszy reprezentowałem Polskę na plenarnym posiedzeniu międzynarodowej komisji mikrolotowo-paramotorowej CIMA-FAI. Polskim Delegatem jestem do dziś, a w 2010 zostałem również przewodniczącym podkomisji paramotorowej przy CIMA-FAI. W ramach pełnienia tych obowiązków zgłosiłem w 2011 polski projekt Paramotorowej Ligii Europejskiej, który od 2012 przekształciliśmy w ligę światową, znaną dziś pod nazwą World Legaue Cup.