Adam PUPEK

Rocznik: 1987

Miasto: Łomża

Zawód: mgr inż. Budownictwa

Klub: Polskie Stowarzyszenie Paralotniowe

Team: Grupa Falco

Hobby: fotografia, projektowanie 3D

Marzenie związane z lataniem: zdobycie tytułu Mistrza Świata

Latam od: 2013

Startuję w zawodach od: 2015

Klasa: PL2 (wózek dwuosobowy)

Strona internetowa: www.przelecsie.pl

Social media: Facebook

Sprzęt

Skrzydło: Dudek Hadron Cabrio 34

Napęd: Rotax 462

Największe osiągnięcia

– 3 miejsce Mistrzostwa Podlaskiego 2015

– 4 miejsce Pararudniki Częstochowa – Edycja Pucharu Polski klasa PL2

– 1 miejsce Toruń 2016 – Edycja Pucharu Polski klasa PL2

– 3 miejsce Elbląg 2016 – Edycja Pucharu Polski klasa PL2

– 3 miejsce MISTRZOSTWA POLSKI 2016 klasa PL2

– WYGRANA W PUCHARZE POLSKI 2016 klasa PL2

Sponsorzy: Inter Tech Maszyny Rolnicze,  Stigal, Erbud, Bella Line, Miasto Toruń

O sobie:

Motoparalotniarstwo to dla mnie nie tylko miłe spędzenie czasu i oderwanie (dosłownie) od przyziemnych spraw – to dla mnie pasja, styl życia i w dużej mierze także… miłość. Miłość bo mogę dzielić się radością lotu z najbliższymi zabierając ich w podniebną podróż.

Przygodę z lataniem zacząłem w 2013 roku ,  jednakże pasję do latania miałem od zawsze. Od małego latałem z wujkiem na motolotni podziwiając przepiękne widoki nadnarwiańskiej przyrody. Te niesamowite doświadczenia oglądania świata z lotu ptaka zrodziły we mnie kolejną pasję-pasję do fotografowania. Moje fotografie można zobaczyć na facebokowym profilu podanym powyżej.

Zawodniczo zacząłem latać pod koniec 2015 r. Mnóstwo godzin spędzonych w powietrzu na treningach zaowocowały w 2016 r zdobyciem PUCHARU POLSKI w Klasie wózków dwumiejscowych (Pilot + Nawigator)  .  Startując w zawodach nabieram cennego doświadczenia podnosząc cały czas swoje umiejętności pilotażu. Kocham ducha rywalizacji a startując ramię w ramię z najlepszymi pilotami na świecie poziom emocji i adrenaliny sięga zenitu.

Zawodnicze latanie wymaga ogromnego zaangażowania, dużego portfela i czasu poświęconego na treningi. Dlatego dziękuję z tego miejsca sponsorom w wspieraniu mojej lotniczej kariery. Liczę na Was i w tym sezonie bo nasz  sukces (mój i mojej Nawigatorki Klaudii) to Wasz sukces.