0

Mamy to! Zdobyliśmy złoto i brąz na TWG 2017 Wroclaw

Wielkie święto sportu, jakim bez wątpienia są Igrzyska Sportów Nieolimpijskich The World Games, polska reprezentacja zakończyła ogromnym sukcesem. We Wrocławiu zdominowaliśmy podium – złoto w rywalizacji sportu motoparalotniowego zdobył Wojciech Bógdał, a brąz wywalczył Marcin Bernat, ze stratą zaledwie trzech punktów do srebra. Był to odpowiednio siódmy i ósmy medal dla Polski na TWG 2017. Na podium Polaków rozdzielił tylko reprezentant Tajlandii Kittiphop Phrommat. Trzeci z polskich pilotów, Paweł „Lojak” Kozarzewski w ostatniej chwili musiał zrezygnować ze startu ze względu na kontuzję.

Nasz sukces jest tym większy, że sport motoparaloniowy debiutował na Igrzyskach Sportów Nieolimpijskich, a do rywalizacji stanęła czołówka światowego motoparalotniarstwa – 17 najlepszych pilotów na świecie. Wysoki poziom i świetne przygotowanie zawodników było widać w każdym tasku. Różnice punktowe pomiędzy niektórymi zawodnikami były minimalne i właściwie do samego końca trudno było pewnie wytypować podium. Mimo obaw pogodowych przed zawodami udało się rozegrać wszystkie zaplanowane konkurencje – celność lądowania, slalom wokół pylonów z tyczką i piłkami, konkurencje szybko-wolno, oraz  swoop pond.

W niedzielę, ostatniego dnia rywalizacji w sportach lotniczych na TWG 2017, to pogoda podyktowała warunki i popołudniowe konkurencje motoparalotniowe zostały odwołane. The World Games 2017 na lotnisku w Szymanowie zakończył widowiskowy przelot zawodników i „kąpiel” medalistów w pondzie.

Wojtek zdobył dla Polski pierwszy złoty medal The World Games 2017. Otrzymał on także tytuł Sportowca Dnia od Międzynarodowego Stowarzyszenia The World Games (IWGA). Ceremonia wręczenia tytułu odbyła się w poniedziałek wieczorem, w strefie kibica The World Games Plaza, zlokalizowanej na placu Wolności.

Dzięki medalom Wojtka Bógdała i Marcina Bernata, Polska poprawiła swoją pozycję w klasyfikacji medalowej na The World Games 2017 we Wrocławiu i przeskoczyła z 19. na 16. lokatę.

Warto dodać, że pierwsze medale na arenie międzynarodowej, w sporcie motoparalotniowym, Polacy zdobyli dokładnie 10 lat temu, na Mistrzostwach Świata w Chinach w 2007 roku. Obecnie mamy ich już na koncie 57.

Gratulujemy całej ekipie!
Duma nas rozpiera!
Paramotor Team Poland