0

XIX MMP “KONTAKTY” Łomża

Już w najbliższy weekend mistrzowie Świata i Europy w czterech dziedzinach lotniczych (motolotnie, motoparalotnie, wiatrakowce i samoloty ultralekkie) ponownie zawładną łomżyńskim niebem. XIX Mikrolotowe Mistrzostwa Podlaskiego KONTAKTY 2018, które w tym roku odbędą się w dniach 28–30 września w Łomży zapowiadają się wyjątkowo widowiskowo. Podczas Mistrzostw Podlaskiego zaplanowano rozegranie ostatnich w tym roku konkurencji dla mniej i bardziej doświadczonych pilotów motoparalotni  (Nawigacja fotograficzna, Slalom miedzy pachołkami (Groundhandling),  Konkurencja szybko wolno z łapaniem balonika z helem oraz Celność lądowania na pachołki ) Dokładny opis konkurencji dostępny  jest na  stronie PUPEK&KOZIKOWSKITEAM

 Zostaną rozegrane również Mistrzostwa Polski w przelocie  motolotniami oraz samolotami ultralekkimi przez bramkę zrywną. Całe wydarzenie uświetnić ma wieczorny niecodzienny slalom na pylonach w wykonaniu pilotów Motoparalotniowej Kadry Narodowej  zakończony pokazem sztucznych ogni , oraz podniebnym tańcem z szarfą w wykonaniu motolotniarza Konrada Ziębakowskiego.

– Od 19 lat staramy się, by nasze zawody były atrakcyjne i ciekawe zarówno dla pilotów jak i dla widzów. W tym roku należy się przygotować na moc wrażeń, dreszczyk emocji i dużo lotniczej zabawy – zapowiada Dominika Tocka, Dyrektor Biura Mistrzostw.

Podniebna impreza w Łomży to rozrywka dla całych rodzin! Dla młodszych widzów organizatorzy zaplanowali zawody „Najdłuższy lot”. Dzieci do 13 lat będą miały za zadanie rzucić styropianowym szybowcem najdalej jak umieją. Zdobywcy 1, 2, 3 miejsca otrzymają nagrody, natomiast wszystkie startujące maluchy – upominki. Zawody odbędą się w sobotę, 29 września (między godz. 13.00 a 18.00) oraz w niedzielę, 30 września (między godz. 10.00 a 13.00).

Jak co roku, piloci zlatują się w piątek (28 września), a zawody rozgrywane są w sobotę i niedzielę. Biuro Mistrzostw będzie czynne w piątek od godziny 15:00 w DS Rubikon w Łomży (ul. Wiejska 16a) oraz na lądowisku (w przyczepie kempingowej). Pole startów i wzlotów oznaczone będzie białymi płótnami i literą T. Aktualny kierunek wiatru na lądowisku wskazywał będzie rękaw. Nasłuch radiowy prowadzony będzie na kanale 123’45.

Mistrzostwa w Łomży to dla pilotów nie tylko podniebne zmagania. Organizatorzy co roku przygotowują dla nich ciekawe atrakcje lotniczej rywalizacji. I tym razem nie będzie inaczej! W tym roku piloci do wyboru będą mieli: strzelnicę myśliwską, papugarnię, zwiedzanie Skansenu Kurpiowskiego w Nowogordzie oraz rejs gondolą po Narwi. Liczba miejsc na poszczególne atrakcje jest ograniczona – listy z zapisami będą wywieszone w DS Rubikon, a wyjazd na ww. wycieczki zaplanowany jest na sobotę, 29 września, po śniadaniu.

Organizatorzy przypominają, że piloci muszą posiadać:
• aktualne ubezpieczenie (zgodnie z aktualnymi przepisami),
• świadectwo kwalifikacji,
• aktualny przegląd sprzętu (dotyczy motolotni, ulm i wiatrakowców).

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem Mistrzostw https://drive.google.com/file/d/1Vs8-yXGmyWRAKSELnmVMdZAbXem9AWin/view